22_20221028_142619.png
11_20221219_075901.png

Mezinárodní basketbalový turnaj „Brandýský pohár 2018“

Ve dnech 8. - 10. 6. 2018 proběhl v Brandýse mezinárodní turnaj kategorie U10

Naše družstvo nejmladších basketbalových nadějí MIX U10, složené z 13 chlapců a 1 dívky, se zúčastnilo 22. ročníku mezinárodního basketbalového turnaje „Brandýský pohár 2018“ v Brandýse nad Labem. V této kategorii U10 bylo přihlášeno celkem 10 družstev. 

V prvním zápase, který se konal v den příjezdu družstev v tělocvičně ZŠ „Na Výsluní“, jsme se utkali s BK Loko Karlovy Vary. Toto utkání, které skončilo pro naše družstvo vítězně 35:21, bylo spíše jen pro zahřátí a bez větších akcí. Do druhého zápasu nastoupilo naše družstvo proti BK Brandýs n/L. „A“ již řádně rozehrané a díky proměňování vyložených šancí a solidní obraně skončil zápas pro naši stranu vítězně 64:11. V naší hře nechyběla dravost, spolupráce a chuť hrát. Další, v pořadí třetí, utkání jsme rozehráli proti družstvu Sokol Pečky. Soupeři byli spíše menšího (drobnějšího) vzrůstu a neměli tolik herních zkušeností, přesto bojovali ze všech sil až do konce. Celkové skóre utkání dopadlo ve prospěch našeho družstva a to 42:10. Do čtvrtého zápasu jsme vstupovali značně nervózní, poněvadž bylo pro nás rozhodující. Bojovali jsme totiž o postup do finále. Utkání s družstvem Trutnov „A“ bylo od počátku velmi vyrovnané. Po herní stránce se nám celkem dařilo, ale pak přišel neočekávaný zvrat. Bohužel nám nebylo nakloněno duo unavených zapisovatelek, které nestíhalo sladit zápis se světelnou tabulí, což se projevilo ubráním několika důležitých bodů. A ani oboustranně poměrně nepřesná dvojice rozhodčích našemu klidu moc nepřidala. Nicméně, naši hráči se ani tímto bezprávím nenechali zaskočit a na trenérova povzbuzující slova „…, buďto budeme hrát dál basket, soustředit se jen na hru nebo nemusíme hrát vůbec…“, se vrhli do zbývající části zápasu. Dali do toho veškeré své síly, pot i slzy a to se jim mnohonásobně zúročilo. Celkové skóre utkání nakonec dopadlo, po čtvrté v řadě, s rozdílem 7 bodů ve prospěch našeho týmu, 46:39. A byli jsme ve finále!!
Nedělní, pro nás již finálový zápas jsme odehráli na nevyzkoušeném hřišti brandýského Sportcentra proti vítěznému dívčímu družstvu skupiny B - Hradecké lvice z Hradce Králové. Tento zápas pro nás nebyl vůbec jednoduchý. Co skončilo v koši z rukou Lvic, to se našemu družstvu z obroučky vykroutilo. Také nepřesnými nahrávkami, nedoskočenými míči po střelbě, nedostatečnou obranou a zraněním dvou našich hráčů, bylo vše zpečetěno a rozhodlo o našem osudu. Všech 14 dětí našeho týmu se aktivně zapojilo do hry a všichni na hřišti splnili svůj hráčský úkol, který však k dosažení zlatého cíle bohužel nestačil. Po závěrečném klaksonu bylo tedy dobojováno a naše utrápené úsilí skončilo ve výsledku 21:45 ve prospěch hradeckých protihráček. My jsme se tak mohli radovat z druhého místa.
Na závěr nutno říci, že v každém zápase našeho družstva se herně projevil někdo jiný. Nikdy se nedá dopředu určit, která pětka družstva bude ta „stoprocentně“ nejlepší. Ukázalo se, že je dobré mít pospolu v týmu zkušenější hráče a nováčky, aby se vzájemně od sebe učili a co nejvíce se snažili spolupracovat. Všichni hráči našeho týmu v sobě probudili bojovného basketbalového ducha, povznesli se nad nepředpokládané překážky (pískání rozhodčích či zapisování bodů, hlučné povzbuzování fanoušků družstva soupeře aj.) a s vidinou možného vítězství se jejich dětské, sotva desetileté dušičky, hnali kupředu. Proto všem našim hráčům (hráčce) patří velký dík a obrovská pochvala za získaný stříbrný pohár s medailemi za druhé místo, které jim po právu náleží!! Z této soutěže jsme si však neodvezli jen cenné kovy, ale především nabyté zkušenosti a mnoho krásných vzpomínek. Už nyní se opět těšíme na další ročník této soutěže.

Sestava:
Kepes Kája, Kučera Ondra, Kuhn Maty, Kunc Tadeáš, Melša Matěj, Melšová Adélka, Mittner Jindra, Paluda Tomáš, Peč Ondra, Sirotek David, Stanislav Honza, Valečko Michal, Vyškovský Jirka, Zeman Ondra.

Zápasy ve skupině:
BK Vyškov – BK Loko Karlovy Vary: 35:21Body: Kuhn 14, Paluda 8, Stanislav 4, Melšová 3, Melša 2, Peč 2, Vyškovský 2
BK Vyškov – BK Brandýs n. L. „A“: 64:11 Body: Kuhn 13, Zeman 12, Mittner 8, Vyškovský 8, Paluda 6, Peč 6, Stanislav 6, Kunc 2, Melšová 2, Sirotek 1
BK Vyškov – Sokol Pečky: 43:10 Body: Paluda 12, Vyškovský 6, Kuhn 4, Zeman 4, Mittner 4, Kučera 3, Sirotek 3, Kepes 2, Melšová 2, Melša 2, Stanislav 1
BK Vyškov – Loko Trutnov „A“: 46:39 Body: Vyškovský 9, Paluda 8, Kuhn 6, Peč 6, Sirotek 5, Zeman 4, Mittner 2, Kunc 2, Stanislav 2, Melšová 2

Finále:
BK Vyškov – Hradec Králové: 21:44 Body: Sirotek 8, Kuhn 3, Paluda 3, Kunc 2, Valečko 2, Zeman 2, Mittner 1