22_20221028_142619.png
26_20230629_082034.jpg

Přípravka a její první sezóna

Ohlédnutí za prvním rokem trénování našich nejmenších.

V pátek 23.6., společným tréninkem s rodiči, ukončili naše nejmenší děti svoji první basketbalovou sezonu.

Když jsme minulý rok v červenci a v srpnu plánovali první tréninky, měli jsme trochu obavy, jestli bude vůbec o basketbalovou přípravku zájem. Dnes, po prvním roce společného trénování, musím s klidem říct, že naše obavy byly zbytečné a naše družstvo je právoplatným členem našeho klubu.

Cíle pro první rok jsme si stanovili tyto: Vzbudit v dětech zájem a chuť chodit pravidelně na tréninky, mít radost z pohybu a z toho, že se potkají s kamarády, zaběhají si, zahrají nějakou hru a z každého tréninku budou chodit s úsměvem na tváři. Naše tréninky byly sestavovány tak, aby obsahovaly základy atletiky a gymnastiky, koordinační a reakční cvičení, a to většinou formou nějakých her. Takže hry jako Žraloci a rybičky, Myslivci, Zloději nebo Guláš jsou už dnes nedílnou součástí našich tréninků.

Nemohli jsme samozřejmě zapomenout ani na basketbalové prvky. Jako první jsme se snažili odstranit strach z letícího míče. Děti už zvládají přihrávku vzduchem i o zem, dribling, základní basketbalový postoj, a hlavně už umí střílet na koš. Střelecká soutěž o úklid míčů, nechybí skoro na žádném tréninku.

A v tomto duchu bychom chtěli pokračovat i v následující sezóně. Teď si všichni od basketbalu na měsíc odpočinou. S některými se potkáme na našem basketbalovém kempu a v září jdeme na to.