22_20221028_142619.png
27_20230815_170543.png

Basketbalový kemp 2023

V letošním roce proběhl basketbalový kemp pro naši mládež.

V létě letošního roku pořádal Basketbalový klub Vyškov opět kemp, který byl určen pro naše mladé naděje. Byla to skvělá příležitost pro děti, aby se zdokonalily ve svých basketbalových dovednostech, ale také poznaly nové sporty i aktivity. Kemp trval pět dní, od pondělí do pátku, a zúčastnilo se jej 47 dětí pod vedením 12 trenérů BK Vyškov a 6 externích trenérů.

1.den - pondělí

První den kempu začal pomalejším tempem. Dětem obdržely kempová trička s logem, seznámily se s náplní celého týdne a rozdělili do čtyř družstev podle věku. A pak se již naplno pustily do předvádění sportovních výkonů. Během prvního dne si vyzkoušely několik stanovišť, na atletickém stadionu pod vedením Mariana se učily pohybovým dovednostem, které jim pomohou nejen v basketbalu, ale i v jiných sportech. V hale si procvičily své basketbalové dovednosti pod dohledem Dalibora a Aničky. Na workoutovém hřišti se pod vedením externího trenéra Michala zapotily a posílily svou fyzickou kondici. Pro některé tohle bylo nové i poněkud náročné, ale zvládli to na výbornou. A všechny děti, včetně těch nejmenších, si užili souboj v přetahování lanem.

2.den – úterý

V ranních hodinách, po začátku kempu, začalo pršet a pršelo celý den. Veškerá činnost tohoto dne tedy proběhla v hale, kam se muselo rozmístit téměř 50 dětí. To se zdárně podařilo, a tak se mohli všichni pustit do plánovaných aktivit. Pod vedením 3 externích trenérů se děti učily novým dovednostem. Od Martina se dozvěděly základy atletiky, která je základním kamenem pro každý sport. Pod vedením Dominika posilovaly a protahovaly svaly, aby předešly zraněním a zlepšily svou flexibilitu. Pod vedením Evy se učily základům jógy a soustředění, které jim pomůže uklidnit mysl a zvýšit koncentraci. A pod vedením Dalibora si zdokonalovaly své basketbalové základy, jako je driblink, střelba a obrana.

3.den – středa

Další den opět vysvitlo sluníčko, a tak mohli všichni k učení nových dovedností využít hezký den. Na písku volejbalového hřiště, pod vedením Petra a Monči děti pronikaly do základů ragby, což je zajímavý týmový a dynamický sport, který vyžaduje spolupráci a odvahu. Na workoutovém hřišti je Veronika učila sebeobraně a základům krav magy, což je užitečná dovednost pro každého, kdo chce být schopen se ubránit v nebezpečné situaci. A v hale probíhala již tradičně basketbalová cvičení, kde děti pilovaly své techniky a dovednosti.

4.den – čtvrtek

Tento den byl soutěžní a výletní. Ráno se děti rozdělily do osmi družstev, v každém byly zastoupeny děti všech věkových kategorií a vybraly si názvy svých týmů: Bramboráci, Kobry, Krokodýlci, Kuchaři, Rybáři, Saláti, Tygří smečka a Zabijáci. Pod vedením sester Sloukových proběhly dovednostní soutěže, kde děti prokázaly svou šikovnost a inteligenci. Po svačině potom celý kemp vyrazil na procházku do Opatovic. Zde se na fotbalovém hřišti všichni naobědvali a poté vyrazili zpět do Vyškova. Výlet proběhl v dobrém tempu a děti i trenéři jej zvládli na výbornou. Na zpáteční cestě všechny sice chytila bouřka, ale to nikomu nezkazilo náladu. Na náměstí si každý dopřál zmrzlinu a pak se celá skupina přesunula zpět do haly. Den se, i přes určitou nepřízeň počasí, vydařil a děti po 11 ušlých kilometrech ještě v závěru dne běhaly ve volném programu po hale.

5.den - pátek

V tento závěrečný den kempu proběhla basketbalová soutěž mezi osmi týmy, vytvořenými předchozí den. Do utkání se zapojily postupně všechny děti a bylo krásné vidět, jak se ti starší snažily do hry dostat i malé hráče a hráčky naší přípravky. Pro zábavu měli děti také k dispozici skákací hrad, kde se hlavně ti nejmladší bavily celý den. V basketbalovém turnaji nakonec zvítězil tým Rybářů, který porazil ve finále Krokodýlky, třetí místo patřilo Tygří smečce. Všechny zápasy byly plné bojovnosti a nasazení, ale děti se také pobavily a užily si to. Hlavně závěrečné zápasy byly často plné exhibičních představení dovedností hráčů i úsměvných a zábavných chvilek. Na konci kempu byli vyhlášeni vítězové turnaje i oceněni nejsnaživější účastníci kempu a všichni zúčastnění obdrželi sladké odměny.

Celý týden byl náročný a je tedy nutné poděkovat a vyzdvihnout ty, kteří se zasloužili o zdárný průběh i celou organizaci kempu. Trenéři jednotlivých družstev Aleš Zeman, Jaroslav Danada, Daniela a Sandra Sloukovy, Eva Ščudlová a Richard Beránek. Také trenéři, kteří měli na starosti jednotlivá sportoviště a organizovali dětem jejich náplň, v hale Dalibor Paluda a Anna Beránková, na venkovním hřišti Zdeňka Tesařová a Veronika Zabloudilová a na atletické dráze Marian Zabloudil. Musíme také poděkovat Davidovi Sloukovi, který se staral o přípravu dovezených jídel a občerstvení a skvěle zvládnul každodenní nápor hladových dětí. A v neposlední řadě je třeba poděkovat externím trenérům, kteří nám pomohli oživit kemp a naučit děti novým věcem, Michalu Melkovi (fyzická kondice), Evě Jílkové (jóga), Martinovi Zápotockému (atletika), Dominikovi Navrátilovi (posilování a protahování), Veronice Haluzové (krav maga), Petrovi Pořízkovi (ragby) a Monice Paulíkové (ragby). Všem moc děkujeme, za jejich přístup i schopnosti ukázat dětem něco nového a věříme, že se ještě v budoucnosti opět potkáme.

Letošní basketbalový kemp pro mládež klubu BK Vyškov lze považovat za úspěšný a jistě to byl i nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné. Děti si celý týden užily, poznaly jiné sporty a měli možnost své zkušenosti obohatit i o něco nového.