22_20221028_142619.png
3_20221212_174849.png

Basketbalový kemp Vyškov 2022

Dne 1.8. 2022 klub BK Vyškov pořádal 2. ročník basketbalového kempu pro děti kategorií U11, U13 a U15.

Týdenní basketbalový kemp, který je ve Vyškově v podstatě největší basketbalovou akcí tohoto typu, byl zahájen 1. 8. 2022 v prostorách atletického klubu Orel Vyškov ve spolupráci s organizací SVČ Maják Vyškov. Jednalo se již o 2. ročník a nutno podotknout, že takřka ve všem předčil svůj ročník zahajovací. Basketbalový kemp byl určen jak pro nejmenší basketbalisty a basketbalistky budoucí kategorie U11, stejně tak i pro hráče a hráčky starších kategorií U13 a U15.

Letošní ročník byl orientovaný především na všestrannost a zlepšení individuálních basketbalových dovedností jednotlivých hráčů a hráček se zaměřením na driblink, nahrávky, útočné systémy či dodržování správné techniky střelby, současně i na zdokonalení fyzické kondice. To vše pod vedením zkušených trenérů a sportovních cvičitelů a sportovců. Do letošního ročníku se zapojilo mnohem více účastníků než vloni, což také vypovídá o tom, že je ve Vyškově a jeho okolí o tuto akci velký zájem. Co se týče samotné náplně basketbalového kempu, rozhodně bylo od ráno až do odpoledne co dělat. V dopoledních i odpoledních tréninkových blocích v tělocvičně i při venkovních aktivitách bylo hlavním zaměřením především basketbalová a kondiční příprava s důrazem na soft skills hráčů.

Organizačně se na tomto kempovém ročníku podílel předseda klubu David Slouka se sestrami Danielou a Sandrou, stejně tak hráčka Vyškova Anička Beránková, Veronika a Marian Zabloudilovi, Klára Melšová a Katka Jakubová. Všem zmíněným za jejich ochotu a velkou organizační pomoc velmi děkujeme. Samozřejmě velké poděkování za záštitu dopoledních basketbalových tréninkových jednotek patří také trenérovi budoucích hráček U15, Jaroslavu Beránkovi i Richardu Beránkovi. Pro kvalitní provedení cviků mimo basketbalové zaměření, byli za tímto účelem přizváni externí odborníci, pod jejichž vedením hráči mohli nabýt lepší fyzičky a protáhnout i ty nejjemnější svaly, které bývají během herní sezóny značně namáhány. Děti trpěly, sténaly, vyhrožovaly, ale se zatnutými zuby vše nakonec zdárně splnily. Koneckonců, dělaly to přece samy pro své zdraví. Tímto bychom chtěli těmto zmíněným odborníkům velmi poděkovat za to, že ve svém volném čase byli ochotni přijít a zpříjemnit nám tak basketbalový kemp trochu jiným způsobem. Ať už opětovně úžasným posilováním s cvičitelkou Janou Otevřelovou, ragbácky nadupaným dopolednem s ragbistkou Mončou Paulíkovou nebo dynamickým protahováním s Dominikem Navrátilem či atleticky náročným tréninkem s atletem Martinem Plhalem.

Součástí basketbalového kempu byly také venkovní hry jako ringo, beach, vybíjená, florbal či další dovednostní soutěže (čísla, Formule 1 aj.), jež se v loňském ročníku osvědčily a které měly současně za úkol, odlehčit trenéry a cvičiteli nastavený basketbalový dril kempového programu. V jeho průběhu nechyběla ani patřičná regenerace namáhaných částí těla ve vyškovském Aquaparku.

Závěrečný den kempu, snad nejteplejší den ze všech, byl věnován převážně soutěžním basketbalovým turnajům 3x3 předem rozlosovaných smíšených družstev. Hrálo se jak v tělocvičně, tak i na venkovním oploceném hřišti a všichni zúčastnění se doslova koupali ve vlastní šťávě. Ani rozhodčí to neměli jednoduché. Vše se ale nakonec zvládlo odehrát bez zranění, všechna vítězná družstva byla vyhlášena a náležitě za svoji snahu a výdrž odměněna.

Na závěr tohoto celkově vydařeného kempu na děti čekala příjemná odměna v podobě vodní bitvy, při které ze sebe mohly spláchnout veškerou dřinu, kterou všichni do jednoho na kempu svědomitě odvedli.