22_20221028_142619.png
23_20230613_144255.jpg

Memoriál Josefa Kučery ve Vysokém Mýtě

Vyškovští senioři se 20.5. 2023 zúčastnili mezinárodního turnaje ve Vysokém Mýtě

V sobotu rnáo vyrazilo naše družstvo zkušených hráčů autem v osmičlenné sestavě na basketbalový turnaj bez jakéhokoliv očekávání.

Turnaje se zúčastnilo 6 družstev, které pořadatelé rozdělili do dvou skupin, kde každého čekali dva zápasy a následně boj o umístění mezi shodným pořadím ve skupinách. Nás tedy očekávali kamarádi z Košic a družstvo Kohoutů Brno, se kterými jsme doposud neměli žádnou zkušenost. 

Po našem příjezdu se již hrál zapas z druhé skupiny, a tak jsme měli možnost ještě něco okoukat, posilnit se jídlem a pitím a pozdravit se s kamarády.

Pak nás již čekal první zápas s Kohouty Brno. Vstup do turnaje se nám velice vydařil, po většinu času jsme vedli, nicméně nakonec se soupeřům podařil zvrat a zápas skončil naší prohrou 26:38.

Po krátkém odpočinku nás čekal zápas s oblíbeným týmem UJPŠ Košice. Na první pohled soupeř vypadal velice dobře, měl plno kvalitních hráčů, nicméně jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou, a přestože v závěru Košice ještě zabojovali, na obrat v utkání to nestačilo, a tak Vyškov zvítězil 32:24.

A tak nás překvapivě čekal závěrečný zápas se soupeřem z vedlejší skupiny, který obsadil 2. místo. V boji o bronz jsme se střetli s týmem BK Matadori Bratislava a byl to boj se vším všudy. Nakonec jsme byli úspěšnějším týmem a po vítězství 25:20 jsme se mohli radovat z konečného 3. místa.

Finálový zápas rozhodlo domácí Vysoké Mýto až v posledních sekundách. Po urputném boji, si jim podařilo těsně porazit ambiciózní družstvo Kohoutů Brno 30:28.

Po skončení turnaje následovalo tradiční společenské posezení s vyhlášením vítězů a s výborným občerstvením v přilehlých prostorách haly. Zde někteří intenzívně sledovali probíhající MS v hokeji, živě diskutovali a někteří trávili slunné odpoledne před halou na lavičkách, většinou s oblíbeným pivkem. Večer nás čekala zpáteční cesta domů s „vylosovaným řidičem".

Ještě jednou moc díky pořadatelům, kvalitním rozhodčím a všem zúčastněným.