22_20221028_142619.png
14_20221219_075537.png

Národní finále ČR kategorie U 11 MIX

Družstvo U11 se zúčastnilo Národního finále v minibasketbalu ve Žďáru nad Sázavou

Po úspěšně vybojované 3. pozici na Kvalifikaci JM ve Vyškově (6. 4. 2019) se družstvo BK Vyškov U 11, složené z 10 chlapců a 7 dívek, zúčastnilo ve dnech 26. – 28. 4. 2019 Národního finále v minibasketbalu ve Žďáru nad Sázavou v kategorii U 11 MIX. Sjelo se sem 12 nejlepších družstev z celé České republiky, která byla rozlosována do 4 skupin po třech družstvech. Naše družstvo bylo zařazeno do skupiny D, ve které se mělo utkat s družstvem TBS Přerov a s BŠ Tygři Praha. Po odehraných pátečních zápasech (26. 4.), s bilancí 1 výhra nad Přerovem a 1 prohra s Tygry Praha, jsme se ve skupině umístili na 2. místě a tím jsme postoupili do čtvrtfinále.
Následující den (27. 4.) nás čekalo Play off utkání s družstvem BA Tygři Louny, které jsme bohužel prohráli. Druhé sobotní utkání ve skupině o 5. - 8. místo nás čekal soupeř z plzeňského kraje: BKK Holýšov. Naše děti rychlou a pohlednou kombinační hrou s přehledem toto utkání vyhráli.
Poslední zápas na NF nás čekal v neděli 28.4.: zápas o 5. místo. Naším soupeřem bylo domácí družstvo BK Vlci Žďár nad Sázavou. Družstvo, které nikomu nedá nic zadarmo, s aktivní tvrdou hrou až do posledního písknutí. Obava našich hráčů a hráček byla veliká, ale trenérova povzbuzující slova a obrovská podpora Fanklubu (rodičů) jim přesto dodala potřebné odvahy. Byl to neskutečně vyrovnaný duel a nervy všech přítomných našponované k prasknutí. V hale to vypadalo, jako by se hrálo spíše Mistrovství světa. Hlasitá kakofonie bubnů a trubek, živé povzbuzování fanoušků a přihlížející diváci takřka po celém obvodu hřiště. Neuvěřitelná atmosféra! V průběhu zápasu došlo k mnoha zraněním, bohužel více na naší straně. V poslední čtvrtině se soupeři povedlo od nás mírně bodově odskočit a to už se nám v závěru hry nepodařilo zlomit. Umístili jsme se tak na 6. místě za domácím družstvem Žďáru s rozdílem pouhých 7 bodů (53:60).
Našemu „žlutému“ Fanklubu a všem přítomným to tak ale nepřišlo. Pro nás byly naše děti, „hráči s velkým srdcem a bojovným duchem“, vítězové! Potlesk ve stoje a skandování „Vyškov, děkujem!“ toho byl jasným důkazem. Tento třídenní turnaj byl pro naše družstvo neskutečný kolektivní zážitek a motivace k ještě většímu basketbalovému úsilí. Věříme, že se ještě v budoucnu dalších podobných turnajů společně zúčastníme.
Děkujeme žďárským pořadatelům za perfektní organizaci turnaje, hladký průběh konané akce a možnost spatřit na vlastní oči bývalé hráčky reprezentace ČR – Evu Vítečkovou a Markétu Mokrošovou (Bednářovou). A v neposlední řadě, setkat se a pořídit selfie s legendou českého sportu - rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou, která zde spojila své sportovní začátky se žďárským basketbalem.

Sestava hráčů: Hanáková Denisa, Jakubcová Julie, Kubíková Adéla, Kühn Matyáš, Melša Matěj, Melšová Adéla, Mittner Jindřich, Paluda Tomáš, Peč Ondřej, Sekaninová Eliška, Sirotek David, Španělová Nelly, Valečko Michal, Valentová Karolína, Vyškovský Jiří ml., Wilhelm Robert, Zeman Ondřej

Konečné pořadí

1. Pandy Čelákovice 

2. BŠ Tygři Praha 

3. BA Tygři Louny 

4. BC Vysočina 

5. BK Vlčata Žďár 

6. BK Vyškov 

7. SK Renocar Podolí 

8. BKK Karpem Holýšov 

9. BK Ústí nad Orlicí 

10. SŠB Pardubice 

11. TBS Přerov 

12. BA Sparta