22_20221028_142619.png
5_20221219_074227.png

Naše účast na Dětské 3x3 Chance Tour Brno

V sobotu 21. 5. 2022 se v Brně konalo 2. kolo Dětské 3x3 Chance Tour (zahájení bylo o týden dříve v Praze), ve kterém byla otevřena kategorie U14 mix. Naše dívčí družstvo, hrající v kategorii U13, u toho rozhodně nemohlo chybět! Abychom splnili podmínky smíšených družstev, oslovili jsme dva šikovné chlapce z vyškovského družstva U14.

Na turnaj do Brna jsme tedy vyrazili v sestavě: Nelly Španělová, Julka Jakubová, Venďa Lukešová, Denča Hanáková za tým Princezny a Adélka Melšová, Jirka Vyškovský a Jindra Mittner za tým Snejksi. Podle zadané kategorie U14 mix by se dalo očekávat, že se turnaje zúčastní týmy smíšených trojic (čtveřic), avšak realita byla úplně někde jinde. Při registraci v hale na Vodové, kde jsme narazili na urostlé, svalnaté borce z výhradně chlapeckých týmů, nám pomalu začalo být předem jasné, kudy se naše cesta turnajem bude ubírat. Nicméně jsme si řekli, že nám o nic nejde, půjdeme do toho naplno, a co nejvíce si ten den zkrátka užijeme.
Naše dva týmy, bojující v základní části ve čtyřech skupinách složených z 11 týmů, dostaly v úvodu soupeře z Dream team Brno, ve kterém figurovali hned dva hráči, hrající za vyškovský chlapecký tým U14. Bylo to trochu rozpačité a nevyrovnané utkání, obzvláště při souboji s naším týmem Princezen, který nedokázal a ani nemohl konkurovat tomuto výkonnostně silnějšímu celku. Stejně tak Brnu nakonec podlehli i Snejksi, i když soupeři dokázali vcelku dobře konkurovat. Ve skupině se tak Princezny i Snejksi umístili shodně na 2. místě. V dalších postupových zápasech se nám sice dařilo, ale na pomyslnou bednu to nestačilo. Oba naše týmy se nakonec celkově umístily na 5. – 8. místě (tým Princezen měl při registraci vylosovanou výhodu, přímý vstup do čtvrtfinále). Vzhledem k tomu, že to byla naše turnajová premiéra, výsledek je zcela určitě uspokojivý.
V
doprovodné střelecké soutěži šestek měl ze všech týmů nejpřesnější ruku i nervy ze železa Jirka Vyškovský, který v kvalifikačním kole proměnil všech 5 trestných hodů a v samotném finále pak 5 ze 7! Alespoň tady nám to „cinklo“. Díky, Jirko! Na závěr nutno dodat, že všichni naši svěřenci bojovali, co jim síly stačily a rozhodně to nebyla žádná ostuda a všem zúčastněným hráčům a hráčkám patří velká pochvala! V průběhu turnajů byl k vidění velmi rychlý a tvrdý basket, panovala zde celkem přátelská atmosféra, odnesli jsme si pěkné odměny a až na to nevyvážené rozložení týmů, jsme byli celkově spokojeni.