22_20221028_142619.png
29_20240312_083740.jpg

Oslavy 90 let basketbalu ve Vyškově

Ohlédnutí za výročím basketbalu ve Vyškově

V sobotu 16. září oslavil vyškovský basketbal krásné, kulaté výročí devadesáti let od založení a ve sportovní hale Za Parkem proběhla veliká oslava.

Přípravy trvaly několik měsíců a bylo potřeba zařídit spoustu věcí jako např. vymyslet program, pozvat co možná nejvíce hostů, zajistit soupeře pro naše týmy, zařídit něco dobrého na jídlo a pití a hlavně na nic nezapomenout. Vše se myslím povedlo a tak mohly oslavy začít.

Už ve čtvrtek 14. září za námi dorazili první hosté. Ze slovenských Michalovců přijelo za doprovodu svých trenérů družstvo U14, které si v pátek prošlo naše město a navštívilo radnici. Od 17. hodiny, utkáním proti dětem z Podolí, zahájilo slovenské družstvo sportovní část našich oslav. Po tomto utkání odehrálo s týmem z Podolí zápas i naše družstvo U14. Tím se páteční program uzavřel a všichni už netrpělivě vyhlíželi hlavní část oslav.

V sobotu jsme se sešli už v 7 hodin, nachystali jsme venkovní posezení, mobilní koše, připravili fotokoutek, doladili poslední detaily a od 8 hodiny už přicházeli první návštěvníci. Byly to děti s rodiči z kategorie U11 a U12. Ty čekal od 9hod vzájemný zápas. Slavnostního zahájení se ujal předseda klubu David Slouka s místopředsedou Martinem Goldou. Pogratuloval k výročí a popřál našemu klubu do dalších let jen to nejlepší. Dorazili i místostarostové našeho města pánové Karel Goldemund a Roman Celý. Tím byly oslavy zahájeny a sportovní část oslav mohla začít.

Postupně svůj zápas odehrály družstva U11 a U12. Tým U14 se utkal s týmem Michalovců a dívky U15 vyzvaly soupeřky z Blanska. Mezi každým zápasem byla vždy v přestávce, vyhlášena soutěž o zajímavé ceny. První byla v trestných hodech, druhá byla soutěž v přesnosti střelby dvojic – vždy dítě + rodič a samozřejmě nemohla chybět soutěž ve smečování. Po vyhlášení vítězů a předání cen následoval zápas žen a veteránek a jako poslední změřili své síly veteráni. Ve všech těchto zápasech vůbec nešlo o výsledek. Šlo o to si je užít, zahrát si s kamarády, vyzkoušet si, co už umím, co jsem ještě nezapomněl a ujistit se v tom, že i když jsem basketbal dlouho nehrál, pořád ten koš trefit umím.

Měli jsme opravdu velkou radost z toho, že po celý den bylo na hale plno a díky pěknému slunečnému počasí, bylo plno i na venkovních posezeních. Na oslavy dorazila spousta bývalých hráčů a hráček. Potkalo se tak několik generací vyškovských basketbalistů a basketbalistek, kteří se třeba dlouhou dobu neviděli a mohli si u fotek, které byly vystaveny ve vestibulu v hale, zavzpomínat na roky strávené pod bezednými koši. Dorazili za námi i dva vzácní hosté, a to mistryně světa a bronzová olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková a současný reprezentant a hráč týmu Basket Brno Viktor Pulpán, kteří se celé dopoledne ochotně se všemi fotili a rozdávali autogramy.

Oslavy pokračovaly i po ukončení sportovní části programu na naší hale. V restauraci v hotelu Dukla byla připravena slavnostní večeře, na kterou byli pozváni současní a bývalí hráči. Opět musíme s radostí říci, že se nás sešlo opravdu hodně. Při této příležitosti byli oceněni bývalí předsedové našeho klubu. Hodně se vzpomínalo, po celý večer panovala výborná nálada a v tomto duchu pokračovaly oslavy až do brzkých ranních hodin.

Všem, kteří za námi na oslavy přišli, bychom chtěli moc poděkovat a doufáme, že jste si oslavy užili alespoň tak jako my. A úplně největší poděkování patří těm, kteří se podíleli na plánování, zařizování a organizování našich oslav. Byla to dřina, ale myslím, že jsme to zvládli. A až budeme za 10 let plánovat tu kulatou stovku, doufám, že se nám to povede alespoň tak, jako tyhle oslavy.