22_20221028_142619.png
7_20221220_084600.png

Turnaj veteránů v Košicích

Tým vyškovských veteránů se opět zúčastnil seniorského turnaje.

Po dlouhé covidové pauze se tým vyškovských veteránů opět zúčastnil basketbalového turnaje. Poslední zářijovou sobotu 24.9.2022 se konal turnaj veteránů v Košicích. Kromě domácích a vyškovských basketbalistů se turnaje zúčastnily ještě týmy z Rožňavy a Vysokého Mýta.

Od posledního turnaje veteránů uběhlo dva a půl roku a tak jsme byli všichni velmi natěšení. Bohužel zdravotní problémy a pracovní povinnosti nedovolily některým hráčům zúčastnit se, a tak jsme odjeli do Košic jen v úzké, sedmičlenné, sestavě, kterou tvořili Marek Braunschläger, Martin Golda, Jan Kroutilík, Vladimír Kroutilík, Dušan Švarc, Jiří Vyškovský a Marian Zabloudil. Aspoň symbolicky nás provázel náš dlouholetý prezident klubu Jirka Fojt.

Poněkud netradičně jsme tentokrát nejeli do Košic vlakem, ale autem. Vyrazili jsme již v pátek odpoledne a večer jsme dorazili na místo. V sobotu ráno jsme pak vyběhli na palubovku. Letos se turnaj nehrál v tradiční Angels aréně, která je momentálně v rekonstrukci, ale ve sportovní hale místního SOU.

První zápas jsme prohráli se silným týmem z Vysokého Mýta, který nakonec celý turnaj vyhrál. Ve druhém zápase jsme těsně porazili domácí Košice. V posledním zápase jsme chtěli zabojovat o druhé místo, ale nakonec nám trochu došly síly a celkem jasně jsme prohráli. V turnaji jsme tak obsadili čtvrté místo, jelikož z trojice týmů za suverénním Vysokým Mýtem jsme při rovnosti bodů měli nejhorší skóre.

Pak už následovala společenská část turnaje, která se letos nesla v duchu oslavy padesátin našeho protihráče, kamaráda a generálního manažera a jednoho ze spoluzakladatelů veleúspěšného slovenského basketbalového týmu Good Angels Košice, Dana Jendrichovského.

Pak už nás v sobotu večer čekala cesta domů. Velký dík patří nejen všem hráčům ale hlavně organizátorům turnaje v čele s Vojtou Papinčákem, Danovi Jendrichovskému za skvělé narozeninové pohoštění a našim řidičům Markovi, Martinovi a Dušanovi za bezpečnou cestu.