22_20221028_142619.png
10_20221220_085539.png

Vyškovský basketbal ve Francii

Naše dívky kategorie U15 se zúčastnili mezinárodního turnaje ve Francii.

Když v únoru přišla trenérovi děvčat U15 pozvánka na mezinárodní turnaj ve Francii, zdála se být účast našeho malého basketbalového klubu jako z říše snů. Díky velké finanční i morální podpoře oddílu BK Vyškov, města Vyškova, Českého basketbalového svazu i rodičů, jedenáct hráček spolu s trenérem Jaroslavem Beránkem a asistentkou Barborou Bodnárovou, nastoupilo do minibusu a těsně před půlnocí 19. dubna 2018 vyrazilo do 1300km vzdáleného Wasquehalu (malého městečka nedaleko Lille). Zde se uskutečnil první ročník mezinárodního basketbalového turnaje děvčat U15 za účasti 16 týmů z celé Evropy – Anglie 1, Česká republika 1,Francie 6, Itálie 1, Polsko2, Rakousko 1, Slovinsko 3, Švédsko 1.

Naše děvčata byla zařazena do skupiny D spolu s francouzskými Neuville en Ferrain a AmicaleCondettea, vítězem celého turnaje italským Costa Basket. V prvních zápasech působily naše hráčky zakřiknutě (svou daň si vybrala tréma z tak velkého turnaje v cizině) a byla patrná i únava z dlouhé cesty. S tím se děvčata ale postupně vyrovnala a zápas od zápasu se zlepšovala a nutno říci, že předváděla basketbal, za který se rozhodně nemusela stydět. Od prvních proher ve skupině se tým přes vyhraná utkání v osmifinále nakonec posunul na konečné čtrnácté místo. Sportovně musíme přiznat, že některým týmům (zejména mistry republikových basketbalových soutěží z Itálie, Slovinska, Francie) jsme herně nebyli schopni konkurovat. O to cennější je nominace Aničky Beránkové do sobotního večerního ALL STARS GAME, kde skvěle reprezentovala v atmosféře, která si nezadala se zápasy NBA.

Na tomto turnaji však nebylo až tak podstatné, kdo vyhraje, či prohraje, mnohem důležitější bylo setkání s lidmi stejně postiženými láskou k tomuto krásnému sportu. Možnost vidět naživo hrát nejlepší evropské hráčky basketbalu U15, společně povečeřet, ochutnat francouzské speciality připravené rodiči místních hráček, fandit v plně zaplněné hale při nádherných semifinálových a finálových zápasech, užívat si přátelskou atmosféru, která byla všudypřítomná během celého turnaje a strávit s celým týmem čtyři krásné košíkovou naplněné dny.

Ještě jednou za celým tým děkujeme za podporu!